Hotonj I/3 VogošćA, Bosnia and Herzegovina, Tennis Europe U16, OPEN RCT Barcelona 1899-Sarajevo 2019, Category 1, clay, outdoor: 1R, Peter Benjamin PRIVARA [2] - Aleksa MISIC (SRB) 6-1 6-4, 2R: Muhamed ADEMOVIC (BIH) 6-2 6-2, QF: Filip APLTAUER [7] (CZE) 6-1 6-2, SF: Mariano TAMMARO [3] (ITA) 6-3 6-2, F: Noa VUKADIN [4] (CRO) 6-4 6-1 TITLE!!!; L'Aquila, Italy, ATP Challenger 80, INTERNAZIONALI DI TENNIS CITTA' DELL’AQUILA, €46,600 + H, clay, outdoor: 1R, Andrej MARTIN (SVK) - BYE, 2R: Gianluigi QUINZI (ITA) 6-3 6-2, 3R: Peter TOREBKO (GER) 6-2 6-4, QF: Guilherme CLEZAR (BRA) ?-?; Minsk, Belarus, ITF World Tennis Tour, Belagroprombank Cup, 15 000 USD, hard, outdoor: 1R, Artem DUBRIVNYY (RUS) [1]  - Aliaksandr SASNOUSKI (BLR) 6-1 6-1, 2R: Artsiom BARDZIN (BLR) 6-1 6-0, QF: Alexander ZGIROVSKY (BLR) 6-3 6-2, SF: Vadym URSU (UKR) 6-3 6-0, F: Ivan LIUTAREVICH (BLR) ?-?; Doubles, 1R, DUBRIVNYY/David POLJAK (CZE) [4]  - Francesco BESSIRE (ITA) / Saida'lo SAIDKARIMOV (UZB) 6-1 6-3, QF: Tsimafei BASALYHA (BLR) / Aliaksandr PRUDNIKAU (BLR) 6-3 7-6(4), SF: Michal KONECNY (CZE) / ONDREJ KRSTEV (CZE) [2] 6-4 7-5, F: Sagadat AYAP (KAZ) / George TSIVADZE (GEO) [3] 6-2 6-2 TITLE!; Sintra, Portugal, ITF World Tennis Tour, BTA FUTURES II, 15 000 USD, hard, outdoor: 1R, Pavel SHUMEIKO (UKR) - Peter BOTHWELL (IRL) [7] 3-6 6-4 6-3, 2R: Francisco CABRAL (POR)  6-7(2) 6-4 6-7(3); El Prat De Llobregat, Spain, Tennis Europe U14, SÁNCHEZ-CASAL YOUTH CUP U-14, clay, outdoor: 1R, David SCHWARC [3] (SVK) - Jaime GALLIGO SUBIRANA (ESP) 6-2 6-2, 2R: Calin Teodor STIRBU (ROU) 6-2 6-1, 3R: Lucca HELGUERA CASADO (ESP) 6-2 6-0, QF: Zoran LUDOSKI [12] (SRB) 3-6 3-6.

Hotonj I/3 VogošćA, Bosnia and Herzegovina, Tennis Europe U16, OPEN RCT Barcelona 1899-Sarajevo 2019, Category 1, clay, outdoor: 1R, Peter Benjamin PRIVARA [2] - Aleksa MISIC (SRB) 6-1 6-4, 2R: Muhamed ADEMOVIC (BIH) 6-2 6-2, QF: Filip APLTAUER [7] (CZE) 6-1 6-2, SF: Mariano TAMMARO [3] (ITA) 6-3 6-2, F: Noa VUKADIN [4] (CRO) 6-4 6-1 TITLE!!!; L'Aquila, Italy, ATP Challenger 80, INTERNAZIONALI DI TENNIS CITTA' DELL’AQUILA, €46,600 + H, clay, outdoor: 1R, Andrej MARTIN (SVK) - BYE, 2R: Gianluigi QUINZI (ITA) 6-3 6-2, 3R: Peter TOREBKO (GER) 6-2 6-4, QF: Guilherme CLEZAR (BRA) ?-?; Minsk, Belarus, ITF World Tennis Tour, Belagroprombank Cup, 15 000 USD, hard, outdoor: 1R, Artem DUBRIVNYY (RUS) [1]  - Aliaksandr SASNOUSKI (BLR) 6-1 6-1, 2R: Artsiom BARDZIN (BLR) 6-1 6-0, QF: Alexander ZGIROVSKY (BLR) 6-3 6-2, SF: Vadym URSU (UKR) 6-3 6-0, F: Ivan LIUTAREVICH (BLR) ?-?; Doubles, 1R, DUBRIVNYY/David POLJAK (CZE) [4]  - Francesco BESSIRE (ITA) / Saida'lo SAIDKARIMOV (UZB) 6-1 6-3, QF: Tsimafei BASALYHA (BLR) / Aliaksandr PRUDNIKAU (BLR) 6-3 7-6(4), SF: Michal KONECNY (CZE) / ONDREJ KRSTEV (CZE) [2] 6-4 7-5, F: Sagadat AYAP (KAZ) / George TSIVADZE (GEO) [3] 6-2 6-2 TITLE!; Sintra, Portugal, ITF World Tennis Tour, BTA FUTURES II, 15 000 USD, hard, outdoor: 1R, Pavel SHUMEIKO (UKR) - Peter BOTHWELL (IRL) [7] 3-6 6-4 6-3, 2R: Francisco CABRAL (POR)  6-7(2) 6-4 6-7(3); El Prat De Llobregat, Spain, Tennis Europe U14, SÁNCHEZ-CASAL YOUTH CUP U-14, clay, outdoor: 1R, David SCHWARC [3] (SVK) - Jaime GALLIGO SUBIRANA (ESP) 6-2 6-2, 2R: Calin Teodor STIRBU (ROU) 6-2 6-1, 3R: Lucca HELGUERA CASADO (ESP) 6-2 6-0, QF: Zoran LUDOSKI [12] (SRB) 3-6 3-6.

Svitolina vybojovala WTA titul v taiwanskom Taipei

Najprv v piatkovom štvrťfinále na tenisovom turnaji WTA v Taipei v derby hráčok EMPIRE Tennis Academy zvíťazila za 1h 57 minút po veľkom boji Elina Svitolina, 13. hráčka sveta, nad Ons Jabeur z Tuniska. Následne uspela aj v semifinále a v nedeľu zdolala v boji o titul Shuai Peng z Číny.

Turnaj kategórie WTA International v taiwanskom Taipei má dotáciu 226 750 amerických dolárov a hrá sa na tvrdom povrchu v hale. 
Ons Jabeur sa dostala do štvrťfinále po zdolaní Japoniek Omae a Mority v kvalifikácii, následne vyradila aj Američanky Gibbs a Rogers. Vo štvrťfinále potom vyzvala Elinu Svitolinu z Ukrajiny, ktorej podľahla po dramatickom priebehu 1:6, 6:3, 6:7(4). Elina Svitolina vyzvala v súboji o finále Luxemburčanku Minellu, ktorú zdolala bez väčších problémov 6:3, 6:2. Vo finále hrala proti Shuai Peng z Číny, 83. tenistke svetového rebríčka WTA, s ktorou si poradila 6:3, 6:2 a získala prvý WTA titul na okruhu v roku 2017.
"Je to úžasné! Ďakujem všetkým fanúšikom, ktorý ma tento týždeň podporovali," povedala Svitolina po finále.

Taipei City, Taiwan, WTA International, 226 750 USD, hard, hala:
Elina Svitolina (UKR)
1. kolo: Evgeniya RODINA (RUS) 6-0 6-3
2. kolo: Lucie HRADECKA (CZE) 6-4 7-5
štvrťfinále: Ons JABEUR (TUN) 6-1 3-6 7-6(4)
semifinále:  Mandy MINELLA (LUX) 6-3 6-2

finále: Shuai PENG (CHN) 6-3 6-2

Photos by: 
www.empire-tennis-academy.com, Ivan Kopcani

Počasie v Trnave

Predpoveď počasia

Get in touch

Novinky

Prihláste sa na odber a sledujte najnovšie info o tenise!