Palmanova, Spain, ITF World Tennis Tour, W15 Palmanova, clay, outdoor: 1R, Anna Siskova (CZE) - Vicky Van De Peer (BEL) 26 64 63, 2R: Celia Cervino Ruiz (ESP) 57 63 61, QF: Maria Gutierrez Carrasco (ESP) 16 64 63, SF: Yvonne Cavalle-Reimers (ESP) 62 46 62, F:  Alba REY GARCIA (ESP) 6-3 6-1 TITLE!!!!

Kasatkina prehrala v 3. kole Wimbledonu s Venus Williams, vo štvorhre bola tiež v 3. kole

Daria Kasatkina, Elina Svitolina, Wimbledon

Na najslávnejšom grandslamovom turnaji vo Wimbledone hrali aj dve členky EMPIRE Tennis Academy - zverenkyňa Vladimíra Pláteníka Daria Kasatkina a Elina Svitolina. Obe hráčky boli aj v druhom kole štvorhry, kde sa stretli vo vzájomnom súboji, v ktorom bola úspešnejšia Kasatkina.

Vladimír Pláteník si pochvaľoval prípravu pred trávnatým vrcholom sezóny. „Bola výborná. Dva týždne sme sa pripravovali doma, Daria zamakala na kondícii. Na tráve hrala naposledy pred štyrmi rokmi medzi juniorkami, ale myslím si, že sa celkom dobre adaptovala na trávu. Rovnako som presvedčený, že tráva jej pomohla k tomu, aby hrala trošku agresívnešie, čo jej chýbalo v zlomových momentoch zápasov s Bertens na Roland Garros, Stephens v Charlestone alebo s Vinci v Dohe. Čo sa týka žrebu prvého kola, Američanka Duval je prijateľná, ale na tráve treba byť pozorný. Je to vrtkavý povrch, takže dúfam, že to Daria zvládne hlavne mentálne,“ povedal pred úvodným singlovým kolom Wimbledonu Vladimír Pláteník

Daria vstúpila do turnaja bez zaváhania, keď v prvom kole dvojhry zdolala Američanku Duval 6:0, 7:5, následne si v 2. kole poradila aj so Španielkou Arruabarrenou po boji 7:6(9), 6:3. V 3. kole vyzvala Američanku Venus Williams, ktorú už v tomto roku raz zdolala. Na turnaji v novozélandskom Aucklande triumfovala nad päťnásobnou singlovou víťazkou Wimbledonu 6:7(4), 6:3, 6:3. Tentoraz sa jej to nepodarilo zopakovať a prehrala po veľkej bitke v troch setoch 5:7, 6:4, 8:10.

Svitolina vyhrala v 1. kole nad Britkou Brody 6:2, 6:3, ale v druhom nestačila na Kazašku Shvedovu po prehre 2:6, 6:3, 4:6.