Hotonj I/3 VogošćA, Bosnia and Herzegovina, Tennis Europe U16, OPEN RCT Barcelona 1899-Sarajevo 2019, Category 1, clay, outdoor: 1R, Peter Benjamin PRIVARA [2] - Aleksa MISIC (SRB) 6-1 6-4, 2R: Muhamed ADEMOVIC (BIH) 6-2 6-2, QF: Filip APLTAUER [7] (CZE) 6-1 6-2, SF: Mariano TAMMARO [3] (ITA) 6-3 6-2, F: Noa VUKADIN [4] (CRO) 6-4 6-1 TITLE!!!; L'Aquila, Italy, ATP Challenger 80, INTERNAZIONALI DI TENNIS CITTA' DELL’AQUILA, €46,600 + H, clay, outdoor: 1R, Andrej MARTIN (SVK) - BYE, 2R: Gianluigi QUINZI (ITA) 6-3 6-2, 3R: Peter TOREBKO (GER) 6-2 6-4, QF: Guilherme CLEZAR (BRA) 3-6 7-6(2) 6-4, SF: Dmitry POPKO (KAZ) ?-?; Minsk, Belarus, ITF World Tennis Tour, Belagroprombank Cup, 15 000 USD, hard, outdoor: 1R, Artem DUBRIVNYY (RUS) [1]  - Aliaksandr SASNOUSKI (BLR) 6-1 6-1, 2R: Artsiom BARDZIN (BLR) 6-1 6-0, QF: Alexander ZGIROVSKY (BLR) 6-3 6-2, SF: Vadym URSU (UKR) 6-3 6-0, F: Ivan LIUTAREVICH (BLR) ?-?; Doubles, 1R, DUBRIVNYY/David POLJAK (CZE) [4]  - Francesco BESSIRE (ITA) / Saida'lo SAIDKARIMOV (UZB) 6-1 6-3, QF: Tsimafei BASALYHA (BLR) / Aliaksandr PRUDNIKAU (BLR) 6-3 7-6(4), SF: Michal KONECNY (CZE) / ONDREJ KRSTEV (CZE) [2] 6-4 7-5, F: Sagadat AYAP (KAZ) / George TSIVADZE (GEO) [3] 6-2 6-2 TITLE!; Sintra, Portugal, ITF World Tennis Tour, BTA FUTURES II, 15 000 USD, hard, outdoor: 1R, Pavel SHUMEIKO (UKR) - Peter BOTHWELL (IRL) [7] 3-6 6-4 6-3, 2R: Francisco CABRAL (POR)  6-7(2) 6-4 6-7(3); El Prat De Llobregat, Spain, Tennis Europe U14, SÁNCHEZ-CASAL YOUTH CUP U-14, clay, outdoor: 1R, David SCHWARC [3] (SVK) - Jaime GALLIGO SUBIRANA (ESP) 6-2 6-2, 2R: Calin Teodor STIRBU (ROU) 6-2 6-1, 3R: Lucca HELGUERA CASADO (ESP) 6-2 6-0, QF: Zoran LUDOSKI [12] (SRB) 3-6 3-6.

Hotonj I/3 VogošćA, Bosnia and Herzegovina, Tennis Europe U16, OPEN RCT Barcelona 1899-Sarajevo 2019, Category 1, clay, outdoor: 1R, Peter Benjamin PRIVARA [2] - Aleksa MISIC (SRB) 6-1 6-4, 2R: Muhamed ADEMOVIC (BIH) 6-2 6-2, QF: Filip APLTAUER [7] (CZE) 6-1 6-2, SF: Mariano TAMMARO [3] (ITA) 6-3 6-2, F: Noa VUKADIN [4] (CRO) 6-4 6-1 TITLE!!!; L'Aquila, Italy, ATP Challenger 80, INTERNAZIONALI DI TENNIS CITTA' DELL’AQUILA, €46,600 + H, clay, outdoor: 1R, Andrej MARTIN (SVK) - BYE, 2R: Gianluigi QUINZI (ITA) 6-3 6-2, 3R: Peter TOREBKO (GER) 6-2 6-4, QF: Guilherme CLEZAR (BRA) 3-6 7-6(2) 6-4, SF: Dmitry POPKO (KAZ) ?-?; Minsk, Belarus, ITF World Tennis Tour, Belagroprombank Cup, 15 000 USD, hard, outdoor: 1R, Artem DUBRIVNYY (RUS) [1]  - Aliaksandr SASNOUSKI (BLR) 6-1 6-1, 2R: Artsiom BARDZIN (BLR) 6-1 6-0, QF: Alexander ZGIROVSKY (BLR) 6-3 6-2, SF: Vadym URSU (UKR) 6-3 6-0, F: Ivan LIUTAREVICH (BLR) ?-?; Doubles, 1R, DUBRIVNYY/David POLJAK (CZE) [4]  - Francesco BESSIRE (ITA) / Saida'lo SAIDKARIMOV (UZB) 6-1 6-3, QF: Tsimafei BASALYHA (BLR) / Aliaksandr PRUDNIKAU (BLR) 6-3 7-6(4), SF: Michal KONECNY (CZE) / ONDREJ KRSTEV (CZE) [2] 6-4 7-5, F: Sagadat AYAP (KAZ) / George TSIVADZE (GEO) [3] 6-2 6-2 TITLE!; Sintra, Portugal, ITF World Tennis Tour, BTA FUTURES II, 15 000 USD, hard, outdoor: 1R, Pavel SHUMEIKO (UKR) - Peter BOTHWELL (IRL) [7] 3-6 6-4 6-3, 2R: Francisco CABRAL (POR)  6-7(2) 6-4 6-7(3); El Prat De Llobregat, Spain, Tennis Europe U14, SÁNCHEZ-CASAL YOUTH CUP U-14, clay, outdoor: 1R, David SCHWARC [3] (SVK) - Jaime GALLIGO SUBIRANA (ESP) 6-2 6-2, 2R: Calin Teodor STIRBU (ROU) 6-2 6-1, 3R: Lucca HELGUERA CASADO (ESP) 6-2 6-0, QF: Zoran LUDOSKI [12] (SRB) 3-6 3-6.

Martin na turnaji ATP v ekvádorskom Quite postúpil do 2. kola, s Podlipnikom boli v semifinále debla

Andrej Martin, Hans Podlipnik-Castillo, Equador, Quito

Po challengeri v kolumbijskej Bucaramange bola dvojica členov trnavskej EMPIRE Tennis Academy Andrej MartinHans Podlipnik-Castillo zhodne v ekvádorskom Quite. Tam hrali na antukovom turnaji ATP Ecuador Open s dotáciou 520 070 dolárov. Martin sa prebojoval z kvalifikácie dvojhry do hlavnej súťaže, kde uspel aj v prvom kole.

Andrej Martin (148. v rebríčku ATP) sa rovnako ako Hans Podlipnik-Castillo predstaví najprv v kvalifikácii dvojhry. Andrej Martin je prvý nasadený a v prvom kole dvojkolovej kvalifikácie si skrížil rakety s domácim Emiliom Gomezom (317. v rebríčku ATP), ktorého zdolal 7:5, 6:4. O postup do hlavnej súťaže si zahral s Francúzom Calvinom Hemerym (229. v ATP), ktorého zdolal 2:6, 6:2, 7:5. Andrej Martin teda postúpil do hlavnej súťaže ATP turnaja! V nej zdolal prvú španielsku prekážku Marcela Granollersa 7:6(7), 6:2 a už má istých 20 bodov do rebríčka ATP. V 2. kole vyzval piateho nasadeného Victora Estrella Burgosa z Dominikánskej reupubliky, ktorému podľahol 5:7, 1:6.

Hans Podlipnik-Castillo (196.) bol piaty nasadený a žreb mu prisúdil v úvode Argentínčana Juana Ignacia Londeru (288. v ATP), ktorému podľahol 4:6, 5:7.

Hans Podlipnik-Castillo a Andrej Martin nechýbajú ani v pavúku štvorhry, postúpili do semifinále.

Štvorhra
Hans Podlipnik-Castillo (CHIL) / Andrej Martin (SVK)
​1. kolo: Andres Molteni / Guido Pella (ARG) 3-6 6-2 10-8
štvrťfinále: Julio Peralta (CHIL) / Horacio Zeballos (ARG) 6-4 6-4

semifinále: Thomaz Bellucci / Marcelo Demoliner (BRA) 3-6 6-3 4-10

 

Photos by: 
www.empire-tennis-academy.com

Počasie v Trnave

Predpoveď počasia

Get in touch

Novinky

Prihláste sa na odber a sledujte najnovšie info o tenise!