Ricany, Czech Republic, ITF Futures, Penta Trading Indoor Ricany 2018, hard, indoor: 1R, Artem Dubrivnyy (RUS) - Marek GENGEL (CZE) 7-6(4) 7-6(3), 2R: Tomas JIROUSEK (CZE) 6-1 6-2, QF: Robin STANEK (CZE) 6-1 6-4, SF: Jiri LEHECKA (CZE) walkover.

Olga Molchanova vybojovala prvý juniorský titul na okruhu ITF

Len 14-ročná členka EMPIRE Tennis Academy Olga Molchanova bola vo svojom prvom singlovom finále na medzinárodnom juniorskom okruhu ITF a uspela v ňom, keď získala titul vo dvojhre.

Olga Molchanova hrala na antukovom podujatí Liberation Day of Niksic tournament do 18 rokov v čiernohorskom meste Niksic. Na turnaji piatej kategórie bola nenasadená, keďže figuruje iba na 2810. mieste v kombinovanom juniorskom rebríčku ITF vo dvojhre.
Olga Molchanova si vo finále poradila so Slovenkou Inez Máriou Kotlíkovou 2:6, 6:2, 7:6(6), keď odvrátila aj mečbaly. Olga Molchanova bola aj vo finále štvorhry, nastúpila v nej spolu so Slovenkou Yvonnou Žuffovou. Vo finále prehrali s 2. nasadeným párom Tikhonko/Volgapkina.

Molchanovu pripravoval v týždni pred turnajom tréner Michal Brtko. „Pracovali sme na forhende, zrýchľovaní lôpt a na agresívnejšej hre, aby Oľga dokázala so staršími súperkami držať krok. A aby neustále menila rytmus hry, variovala podania, returny a venovali sme sa aj taktike ako rozobrať hru súperkám. Podľa mňa bola na turnaj do Čiernej Hory veľmi dobre pripravená, takže keď zdolala tretiu nasadenú, pre mňa to až také prekvapenie nebolo. Myslel som si, že pôjde ďaleko, ale aj tak som si nebol istý či dokáže vyhrať celý turnaj. No dokázala to, takže som veľmi šťastný. Celý týždeň sa snažila čo najrýchlejšie dostať do tempa a odmakala si každú hodinu, čiže si zaslúžila dosiahnuť takýto pekný výsledok na konci sezóny,“ povedal pre www.empire-tennis-academy.com Michal Brtko.

Niksic, Čierna Hora, juniorský ITF, Liberation Day of Niksic tournament, Grade 5, antuka, vonku: