Paris, France, Roland Garros, 36 000 000 euro, clay, outdoor: 1R, Daria KASATKINA (RUS) - Yanina WICKMAYER (BEL) ?-?; 1R: Elina SVITOLINA (UKR) - Yaroslava SHVEDOVA (KAZ) ?-?;- 1R, Lucie SAFAROVA (CZE) - Veronica CEPEDE ROYG (PAR) ?-?;  1QR, Ons JABEUR (TUN) - Misa EGUCHI (JPN) 6-1 6-2, 2QR: Victoria KAMENSKAYA (RUS) 7-6(2) 6-1, Qualifying Final: Miyu KATO (JPN) 3-6 6-3 4-6; Main Draw, 1R: Ana BOGDAN (ROU) ?-?; 1QR, Kateryna KOZLOVA (UKR) - Conny PERRIN (SUI) 6-2 4-6 6-3, 2QR: Ipek SOYLU (TUR) 7-6(4) 2-6 6-3, Qualifying Final: Aleksandra KRUNIC (SRB) 3-6 6-3 6-3, Main Draw, 1R: Lesia TSURENKO (UKR) ?-?; 1QR, Anna BLINKOVA (RUS) - Ivana JOROVIC (SRB) 7-6(4) 6-0, 2QR: Alexandra PANOVA (RUS) 7-5 5-7 7-6(3), Qualifying Final: Marketa VONDROUSOVA (CZE) 1-6 4-6; 1QR, Rebecca SRAMKOVA (SVK) - Destanee AIAVA (AUS) 7-6(5), 6-1, 2QR: Miyu KATO (JPN) 1-6 2-6; 1QR, Andrej MARTIN (SVK) - Elias YMER (SWE) 6-3 3-6 4-6, 1QR, Vaclav SAFRANEK (CZE) - Denis KUDLA (USA) 4-6 1-6; Mestre, Italy, ATP challenger, 43 000 euro + H, clay, outdoor: Doubles, 1R, Igor ZELENAY (SVK)/Julian KNOWLE (AUT) - Sander GILLE/Joran VLIEGEN (BEL) 3-6 6-4 12-10, QF: Isak ARVIDSSON (SWE) / Max SCHNUR (USA) 6-3 6-4, SF: Sekou BANGOURA (USA)/Ben MCLACHLAN (NZL) 4-6 6-1 10-6, F: Ken Skupski, Neil Skupski (GBR) 7-5 4-6 5-10; Shymkent, Kazakhstan, ATP challenger, 50 000 USD + H, clay, outdoor: 1R, Hans PODLIPNIK-CASTILLO/Andrei VASILEVSKI (BLR) -  Ivan GAKHOV/Alexey VATUTIN (RUS) 6-1 6-2, QF: Andrey GOLUBEV/Aleksandr NEDOVYESOV (KAZ) 6-2 7-6 (9), SF: Konstantin KRAVCHUK (RUS)/ Denis MOLCHANOV (UKR) 7-6(3) 4-6 10-8, F: Clement GEENS (BEL)/Juan Pablo PAZ (ARG) 6-4 6-2 DOUBLES TITLE!!!; Hammamet, Tunisia, ITF Womens Circuit, Hammamet Open, 15 000 USD, clay, outdoor: 1R, Tereza MIHALIKOVA (SVK) - Vinciane REMY (FRA) 6-1 2-0, Remy retired, 2R: Dalila SPITERI (ITA) 2-6 5-7; Doubles, 1R, MIHALIKOVA/ Naiktha BAINS (AUS) - BYE, QF: Margaux BOVY (BEL) / Anna Maria PROCACCI (ITA) 6-0 6-1, SF: Nathaly KURATA (BRA) / Eduarda PIAI (BRA) [4] 6-3 6-1, F: Francesca BULLANI / VERONICA NAPOLITANO (ITA) ?-?; Most, Czech Republic, ITF Futures, CZE F2, 15 000 USD, clay, outdoor: 1R, Vadym URSU (UKR) - Jan MERTL (CZE) 1-6 4-6; Balatonalmadi, Hungary, ITF Futures, XIXO Open Balatonalmadi, 15 000 USD, clay, outdoor: 1R, Ken ONISHI (JPN) - Gabor BORSOS (HUN) 1-6 1-6; 1QR, David Damian BRNA (SVK) - BYE, 2QR: Marcell BARTAKOVICS (HUN) 6-1 4-6 1-6, 1QR: Martin FEKIAC (SVK) - BYE, 2QR: Rafael KIS BALAZS (HUN) 6-1 6-1, Qualifying Final: Andrej GLVAC (SVK) 2-6 1-6; Antalya, Turkey, ITF Womens Circuit, TENNIS ORGANISATION CUP, 15 000 USD, clay, outdoor: 1QR, Adriana SENKAROVA (SVK) - BYE, 2QR: Agne CEPELYTE (LTU) 6-2 6-1, Qualifying Final: Sofia DMITRIEVA (RUS) 4-6 4-6; Milan, Italy, junior ITF, 58th Trofeo Bonfiglio - Campionati Internazionali d'Italia Juniores, Grade A, clay, outdoor: 1R, Artem DUBRIVNYY (RUS) - Bogdan PAVEL (ROU) 7-6(6) 6-3, 2R: Nicolas MEJIA (COL) 4-6 6-4 5-7; Doubles, 1R, DUBRIVNYY/Jurij RODIONOV (AUT) [3] - Lorenzo MUSETTI (ITA) / Lorenzo ROTTOLI (ITA) 6-2 6-2, 2R: Alexandre ROTSAERT (USA) / Sangeet SRIDHAR (USA) 4-6 7-5 [10-5], QF: Naoki TAJIMA (JPN) / Alexey ZAKHAROV (RUS) 6-4 5-7 [8-10];1QR, Barbora MATUSOVA (SVK) - Veronica MASCOLO (ITA) 6-1 6-0, 2QR: Alexandra KRASNYAN (RUS) 6-0 6-0, Qualifying Final: Helene PELLICANO (MLT) 6-3 6-3, Main Draw, 1R: Anastasia IAMACHKINE (PER) [6] 6-1 2-6 3-6.

Paris, France, Roland Garros, 36 000 000 euro, clay, outdoor: 1R, Daria KASATKINA (RUS) - Yanina WICKMAYER (BEL) ?-?; 1R: Elina SVITOLINA (UKR) - Yaroslava SHVEDOVA (KAZ) ?-?;- 1R, Lucie SAFAROVA (CZE) - Veronica CEPEDE ROYG (PAR) ?-?;  1QR, Ons JABEUR (TUN) - Misa EGUCHI (JPN) 6-1 6-2, 2QR: Victoria KAMENSKAYA (RUS) 7-6(2) 6-1, Qualifying Final: Miyu KATO (JPN) 3-6 6-3 4-6; Main Draw, 1R: Ana BOGDAN (ROU) ?-?; 1QR, Kateryna KOZLOVA (UKR) - Conny PERRIN (SUI) 6-2 4-6 6-3, 2QR: Ipek SOYLU (TUR) 7-6(4) 2-6 6-3, Qualifying Final: Aleksandra KRUNIC (SRB) 3-6 6-3 6-3, Main Draw, 1R: Lesia TSURENKO (UKR) ?-?; 1QR, Anna BLINKOVA (RUS) - Ivana JOROVIC (SRB) 7-6(4) 6-0, 2QR: Alexandra PANOVA (RUS) 7-5 5-7 7-6(3), Qualifying Final: Marketa VONDROUSOVA (CZE) 1-6 4-6; 1QR, Rebecca SRAMKOVA (SVK) - Destanee AIAVA (AUS) 7-6(5), 6-1, 2QR: Miyu KATO (JPN) 1-6 2-6; 1QR, Andrej MARTIN (SVK) - Elias YMER (SWE) 6-3 3-6 4-6, 1QR, Vaclav SAFRANEK (CZE) - Denis KUDLA (USA) 4-6 1-6; Mestre, Italy, ATP challenger, 43 000 euro + H, clay, outdoor: Doubles, 1R, Igor ZELENAY (SVK)/Julian KNOWLE (AUT) - Sander GILLE/Joran VLIEGEN (BEL) 3-6 6-4 12-10, QF: Isak ARVIDSSON (SWE) / Max SCHNUR (USA) 6-3 6-4, SF: Sekou BANGOURA (USA)/Ben MCLACHLAN (NZL) 4-6 6-1 10-6, F: Ken Skupski, Neil Skupski (GBR) 7-5 4-6 5-10; Shymkent, Kazakhstan, ATP challenger, 50 000 USD + H, clay, outdoor: 1R, Hans PODLIPNIK-CASTILLO/Andrei VASILEVSKI (BLR) -  Ivan GAKHOV/Alexey VATUTIN (RUS) 6-1 6-2, QF: Andrey GOLUBEV/Aleksandr NEDOVYESOV (KAZ) 6-2 7-6 (9), SF: Konstantin KRAVCHUK (RUS)/ Denis MOLCHANOV (UKR) 7-6(3) 4-6 10-8, F: Clement GEENS (BEL)/Juan Pablo PAZ (ARG) 6-4 6-2 DOUBLES TITLE!!!; Hammamet, Tunisia, ITF Womens Circuit, Hammamet Open, 15 000 USD, clay, outdoor: 1R, Tereza MIHALIKOVA (SVK) - Vinciane REMY (FRA) 6-1 2-0, Remy retired, 2R: Dalila SPITERI (ITA) 2-6 5-7; Doubles, 1R, MIHALIKOVA/ Naiktha BAINS (AUS) - BYE, QF: Margaux BOVY (BEL) / Anna Maria PROCACCI (ITA) 6-0 6-1, SF: Nathaly KURATA (BRA) / Eduarda PIAI (BRA) [4] 6-3 6-1, F: Francesca BULLANI / VERONICA NAPOLITANO (ITA) ?-?; Most, Czech Republic, ITF Futures, CZE F2, 15 000 USD, clay, outdoor: 1R, Vadym URSU (UKR) - Jan MERTL (CZE) 1-6 4-6; Balatonalmadi, Hungary, ITF Futures, XIXO Open Balatonalmadi, 15 000 USD, clay, outdoor: 1R, Ken ONISHI (JPN) - Gabor BORSOS (HUN) 1-6 1-6; 1QR, David Damian BRNA (SVK) - BYE, 2QR: Marcell BARTAKOVICS (HUN) 6-1 4-6 1-6, 1QR: Martin FEKIAC (SVK) - BYE, 2QR: Rafael KIS BALAZS (HUN) 6-1 6-1, Qualifying Final: Andrej GLVAC (SVK) 2-6 1-6; Antalya, Turkey, ITF Womens Circuit, TENNIS ORGANISATION CUP, 15 000 USD, clay, outdoor: 1QR, Adriana SENKAROVA (SVK) - BYE, 2QR: Agne CEPELYTE (LTU) 6-2 6-1, Qualifying Final: Sofia DMITRIEVA (RUS) 4-6 4-6; Milan, Italy, junior ITF, 58th Trofeo Bonfiglio - Campionati Internazionali d'Italia Juniores, Grade A, clay, outdoor: 1R, Artem DUBRIVNYY (RUS) - Bogdan PAVEL (ROU) 7-6(6) 6-3, 2R: Nicolas MEJIA (COL) 4-6 6-4 5-7; Doubles, 1R, DUBRIVNYY/Jurij RODIONOV (AUT) [3] - Lorenzo MUSETTI (ITA) / Lorenzo ROTTOLI (ITA) 6-2 6-2, 2R: Alexandre ROTSAERT (USA) / Sangeet SRIDHAR (USA) 4-6 7-5 [10-5], QF: Naoki TAJIMA (JPN) / Alexey ZAKHAROV (RUS) 6-4 5-7 [8-10];1QR, Barbora MATUSOVA (SVK) - Veronica MASCOLO (ITA) 6-1 6-0, 2QR: Alexandra KRASNYAN (RUS) 6-0 6-0, Qualifying Final: Helene PELLICANO (MLT) 6-3 6-3, Main Draw, 1R: Anastasia IAMACHKINE (PER) [6] 6-1 2-6 3-6.

René Hanák

Vek: 44 rokov (04.05.1973)

Rodisko: Havířov, Československo

Bydlisko: Havířov, Česká republika

Profesionál od - do: 1991 & 1999

Tréner od: 1999

Zverenci: Maria Novikova, Nina Stankovská, Lenka Stará, Igor Zelenay

  • certifikovaný tréner Českého tenisového svazu (ČTS)
  • v klube vedie ruskú členku EMPIRE Tennis Academy Mariu Novikovu i talentovanú staršiu žiačku Ninu Stankovskú zo Slovenska
  • tenis začal hrať v deviatich rokoch
  • viacnásobný majster Československa do 14 aj 16 rokov
  • člen československého daviscupového B-tímu
  • bývalý tréner Adama Vejmělku (ATP 247.)
  • hovorí plynule anglicky, rusky i grécky

„Ponuka Vlada Pláteníka ma hneď zaujala. Práca v mestskom tenisovom klube Heraklióne ma už nenapĺňala. Zmena trochu trvala, mal som tam džentlemenské dohody s prezidentom klubu. On však dobre vedel, že práve toto môže reštartovať moju trénerskú kariéru a že mi tam nemá čo viac ponúknuť. Vlada Pláteníka poznám od detstva, je zárukou kvality. Má veľa nadšenia i elánu. Navyše mi veľa známych a kamarátov povedala o TC EMPIRE pozitívne veci, čo láka každého trénera. Klub je špičkový, veľa takých v Česku a na Slovensku nenájdete. Tréneri sú tu mladší, ale výborní. Zároveň som rád, že budem bližšie k svojej dcére, ktorá žije v Česku.“

  • na Morave trénoval Adama Vejmělku, ktorý bol rovesníkom Tomáša Berdycha a v auguste 2007 sa mladík prepracoval na 247. priečku rebríčka ATP
  • pôsobil v brnianskom klube Bltc
  • spolupracoval so známym koučom Janom Kukalom na Slovensku
  • trénoval aj na dvorcoch TK Slovan Bratislava
  • po návrate do Ostravy získal angažmá v zahraničí
  • v roku 2009 sa stal šéftrénerom mestského klubu v gréckom Heraklióne
  • v roku 2015 sa stal trénerom v EMPIRE Tennis Academy
  • v druhej polovici 80. rokov 20. storočia paril k popredným československým juniorom
  • získal tituly celoštátneho majstra vo dvojhre i vo štvorhe do 14 i do 16 rokov
  • bol v singlovom finále slávnej Pardubickej juniorky, štvorhru tam vyhral
  • od 14 rokov do 18 rokov pravidelne figuroval v československých reprezentačných výberoch
  • účastník juniorského Roland Garros aj US Open
  • v juniorskom období napríklad vyhral zápasy nad Rusom Kafeľnikovom alebo Talianom Gaudenzim
  • rodák z Havířova bol v rebríčku ATP najvyššie na 349. mieste vo dvojhre a 243. vo štvorhre
  • v júli 1996 bol sparingpartnerom slovenského daviscupového mužstva, ktoré hralo doma víťazne proti Portugalsku (5:0) v zostave s Kučerom či Krošlákom a kapitánom Miloslavom Mečířom, ktorý Hanáka pozval trénovať s tímom
  • medzi jeho najcennejšie skalpy u mužov patrí výhra nad Nemcom Rainerom Schüttlerom (finalista Australian Open 2003) v 1. kole kvalifikácie ATP turnaja Ostrava Open v sezóne 1997
  • na satelitoch v Umagu v roku 1998 dvakrát vo finále vtedy 19-ročného Radka Štěpánka, s ktorým často nastupoval do debla
  • štvorhru hral i s bývalým trénerom Berdycha Tomášom Krupom, s Karolom Kučerom, Branislavom Gálikom či Igorom Zelenayom
  • na satelitoch získal v debli množstvo titulov
  • po skončení hráčskej kariéry odišiel z Přerova do Ostravy
Photos by: 
Ivan Kopcani, www.empire-tennis-academy.com
Galéria: 
Rene Hanak, EMPIRE Tennis Academy coach
Rene Hanak, EMPIRE Tennis Academy coach
Rene Hanak, EMPIRE Tennis Academy coach
Rene Hanak, EMPIRE Tennis Academy coach
Rene Hanak, EMPIRE Tennis Academy coach
Rene Hanak, EMPIRE Tennis Academy coach, player Viktor Banczi
Rene Hanak, EMPIRE Tennis Academy coach
Rene Hanak, EMPIRE Tennis Academy coach
Andrej Martin, Rene Hanak, EMPIRE Tennis Academy coach
Rene Hanak, EMPIRE Tennis Academy coach
Rene Hanak, EMPIRE Tennis Academy coach

Počasie v Trnave

Predpoveď počasia

Get in touch

Gratulujeme k narodeninám

Michal Hromkovič

Novinky

Prihláste sa na odber a sledujte najnovšie info o tenise!